Koronavirus - stop kšeftům

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • Nové pulty řady CQ
exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1461
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od exxxi » sob 21. bře 2020 14:15:27

Já jsem se už na podzim trvale odtěhoval z ložnice do pracovny/skladu. Ale stejně mě ty volný víkendy serou.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Damton » sob 21. bře 2020 21:43:56

Teď když mám hromadu času, tak se mě vůbec nic nechce, nemůžu se odtrhnout od netu a věčného brouzdání po zprávách atd...

Ale vykoumal jsem po světě pár zjištění:

Zjištění č1:
Věděli jste? že vstupní bránou pro tento virus je receptor ACE-2 ? Víš kdo má nejvíce těchto receptorů ? Lidé co berou prášky na vysoký tlak, takže skoro 100% starších lidí. Receptor ACE-2 slouží jako vstupní brána do buňky pro COVID-19
Tak jednoduše a tak trochu logicky jsem si zauvažoval…., receptor ACE-2 na lidské buňce je zodpovědný za regulaci nitrožilního tlaku, pokud tělu dodáváš dlouhodobě léky na snížení tlaku, tak tělo začne zvyšovat počet těchto receptorů na buňce protože chce a potřebuje mít vyšší tlak aby dopravil krev všude kde je potřeba a to navzdory lidskému chemickému znižování tlaku. Tělo si tlak nezvedá jenom tak z prdele má k tomu důvody, ale to je jiná kapitola….. u lidí co berou prášky na tlak je vyšší množství těchto receptorů ACE2 tzn. Více vstupních bran pro vir Covid19. A podle statistik to taky sedí, nejvíce lidí se závažným průběhem jsou lidé s vysokým krevním tlakem (tzn. Anamnéza zapsaná v jejich lékařských záznamech) tzn. Úžívání léků na vysoký tlak….nejméně těchto receptorů mají děti.

Zjištění č.2:
Viděl jsem pár videí na YT lékařů (čína,Indie,Israel) kteří doporučovali při léčbě závažných projevů covid19 vysoké dávky Vitaminu C v infuzích. (50-100g deně) značně to uleví zabordelenému organismu.
Všichni se schodují na tom že vir když opustí buňku v které se rozmožil tak tu buňku v podstatě roztrhne, v organizmu tak vznikne spousta “bordelu” ty je potřeba uklízet k tomu pomáhají ty infuze vitamínu C , tělo se tak nezabordelí a snadněji se z toho dostane.
Jako prevenci všichni tihle lékaři doporučují 3-5g VitC denně, značně se tím sníží riziko infekce.
Mě samotnému pomáhají vyšší dávky Vitamínu C s astmatem který mě občas potrápí.
Aby se mnohonásobně zvednul účinek vitC je dobré jíst i ovoce a zeleninu nejlépe rajčata.
Tělo potom dokáže využít syntetický VitC daleko lépe.
Jenom je potřeba myslet na to že zvýšená konzumace VitC ve velkých dávkách dává zabrat ledvinám, takže hodně pít a doplnit Magnésium to odbourává ledvinové usazeniny.
Kdo má nějaké ledvinové usazeniny (kameny) tak nedoporučuju dlouhodobé užívání velkých dávek VitC
Když mám zdravotní problémy tak si udělám šťávu do 1,5l láhve na celodení popíjení, 3-5g vitC + Med a sirup.
Tohle už mám léty prověřeno.
Vitamín C (kyselina askorbová) kupuji sypaný pro farmaceutické účely.
1kg stojí kolem 300,-kč. Mám to na celý rok.

Konec sobotní chvilky zdravovědy...

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1461
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od exxxi » sob 21. bře 2020 21:52:53

Díky.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 547
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od CharlesBass » sob 21. bře 2020 23:19:03

No je to s kšeftama na hovno. Já teda stojim třetí měsíc s velkým autem. Takže "se mi to hodí" a místo aparátu spravuju auto- posrala se mi převodovka, naštěstí se to stalo, když jsem kvůli jiné opravě zajel do garáže. Takže sem už v lednu dělal GO převodovky, v únoru ji namontoval, a když sem točil motorem, abych přišrouboval měnič, vychcala na mě chladící kapalina z výfukových svodů. Takže jsem objevil příčinu, kvůli které jsem prapúvodně do dílny zajížděl - nepravidelný chod motoru. Zaklepaný ventil a prasklá hlava. No takže další řacha, jednu hlavu fungl novou, druhou GO. Srandy kopec.

Ale kdyby akce byli, to já se zase nestydim si vzít služební, že :-D Možná nesnobštější kára, kterou ve střední evropě nějaký zvukař jezdí. Schválně, abyste měli aspoň co dělat, co je to za káru ??? :-D
P.S.: Je teda pravda, že sem musel vyškubnout sedák a navíc zadní opěradlo na tom nejde sklopit :-) Vkutku praktické auto :-D do kufru se vejde pouze 8U kejs a ten nejmenší basový Ampeg.
:lol:
20190810_123237.jpg
20190810_123224.jpg
20190810_123210.jpg
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1461
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od exxxi » ned 22. bře 2020 12:30:48

Známý si pochvaluje, jak se mu do kufru X6 vejde osvětlovací pult :D
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od mifune » ned 22. bře 2020 19:15:33

Já se teď prokousávám do zblbnutí Kemperem (ty možnosti už vážně ing. Kemper přehnal :shock: :shock: :shock: - myslím, že mám do konca svýho muzikantskýho života co dělat a to jsem si myslel, jaký už mám za cca 40 let hraní zkušenosti - jenže stará pravda : vím, že nic nevím!

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 189
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Quicktor » sob 04. dub 2020 10:51:49

Charles se táže :- Schválně, abyste měli aspoň co dělat, co je to za káru ??? :-D

Již drahnou dobu přemýšlím , co je to za auto .
Není to BMW řady 6 ?

Taky si občas beru na akci služební káru . Pravda , není tak snobská , ale vejde se do kufru docela dost :-D


https://www.rajce.net/u1248094

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 547
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od CharlesBass » sob 04. dub 2020 22:19:45

No konečně! Ne, že bych se dmul pýchou, žes to nepoznal, ale není :-D Mám za to, že se nikdo nebude babrat po obrázcích aut, podobně, jako teď já, abych přirovnal, jak ta šestka je (ne)podobná, tak už nebudu "napínat" :-) Je to Jaguar XE Sport s benzinovým V6 a 400 koňmi. rok 2016. Je to pěkný svezení, ale na gumách s profilem 40 vpředu a 35 vzadu, je jízda na normálních cestách poněkud namahavá, slušně řečeno. Vzadu se nedá sedět a kufr je tak na drobný nákup v potravinách. Ale čecháček si poradí. Na malou akcičku jsem to, v rámci určitých pracovních záležitostí, zneužil :-) To vzít si kamčák, je, pravda, mnohem užitečnější :-) Ani se nemusí aparát vykládat, staví a balí se přímo na autě :-) :-)

Co se týče tý hysterie, už to snad ani jinak nenazvu. Rozlezlo se to po světě a po třech týdnech (v ČR) už si člověk přečte i mnohem střízlivější články i na mainstreamu: https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... e-40319340
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Robert » úte 07. dub 2020 15:42:35

Ještě věříte tomu, že je to s kovínkem čistá hra?

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Damton » úte 07. dub 2020 17:51:23

Ano, Covid vzniknul čistě z důvodu čínských prasat těmi prasaty myslím číňany. Pokud se mrkneš na YT na záběry z tržnic musí ti to dojít že je to vždy jenom otázka času kdy k něčemu takovému dojde. Jsou to prasata tečka.
Každá virová epidemie za posledních 100let byla vždy z číny. Španělskou chřipkou počínaje. Pokud se budou chovat takhle i nadále bude to čím dál častější. Japonci mají pro číňany své pojmenování znamená to něco na způsob "Prasata"

Slova virologa Juliusa Lukeše:

"Tenhle virus by nikdy nemohl mít svůj počátek v Evropě,“ myslí si Lukeš. „Je prostě z Číny. A taková ta přehnaná vděčnost Číně za to, že nám pošle pár předražených letadel s mizerným obsahem, to se mi nelíbí. Čína nám předně poslala do Evropy tento virus. Podobné infekce prostě vznikají, když se jedí divoká zvířata, netopýři, luskouni.“
„Číňani jedí všechno, co létá, kromě letadel, a všechno, co je pod zemí, kromě metra,“ glosuje Lukeš. „Už jsem viděl nové nahrávky z čínských trhů, kde se prodávají netopýři. Tohle je dvojí problém. Předně se zabíjejí vzácná zvířata a následně se giganticky zvyšuje riziko přenosu virů z těchto zvířat na člověka. Platí, co řekl Donald Trump: Je to čínský virus. A lidé, kteří za to Trumpa obviňují z rasismu, jsou idioti.“

-------------------

Druhá věc je ta že této situace jde pěkně zneužít, využít. Prvně se zneužívá strachu, pokud mají lidé strach prodáte a prosadíte cokoliv. Zatím nikde nebyla zaznaménána vyšší celková úmrtnost než kdykoliv jindy v tohle období.
Pokud se mrknete na https://www.euromomo.eu/
Zjistíte že pouze v Itálii se tak tak dostali na úroveň chřipky 2016/2017 která byla tehdy hodně silná. V Evropě umíralo v nejsilnějším chřipkovém týdnu o 25 000 lidí týdně více než v období bez chřipky. Strašil Vás tehdy někdo ? Ne.Kupodivu na tom byly opět nejhůře státy Itálie, Španělsko, Francie jaká to náhoda. A v USA zemřelo v chřipkovou sezónu 16/17 zhruba 80 000 američanů na komplikace spojené s chřipkou, většinou zápal plic. Takže zatím má Covid co dohánět!
Ne, nechci to nijak bagatelizovat, covid je prevít, který má vlastnost rychle se šířit, takže může lokálně přehltit zdravotnický systém. Ale nejedná se o žádnou hrůzostrašnou apokalypsu jak se nám snaží média svými strašidelnými titulky vnutit.
Chce to zachovat chladnou hlavu, dodržovat hygienická pravidla a chránit lidi kteří jsou v ohrožené skupině.
A co se týče úmrtí je rozdíl z COVIDEM nebo na COVID ? Podle mého kdyby se tak masivně testovalo na VIR a označovalo úmrtí s VIREM Chřipky v roce 2016/17 tak by jsme se sakra divily!
Další příklad staří lidé skoro vždy umírali na zápal plic. Zkoumal někdo někdy u 85 letého pacienta příčinu zápalu plic ? Ne. Takže ani neskončil v nějaké tabulce umřel na virus A,B,C. Nikdo to nikdy neřešil.

Včera byl hrůzostrašný článek s nadpisem "NEW YORK připomíná peklo! Pacienti do 30min střdají mrtvé!"
Opravdu úžasný nadpis. V článku se dočtete že 20letí zdravotníci pláčou...tak to je asi OK. Poprvé viděli asi smrt. Dále se dočtete že za běžnou směnu zemřou v té nemocnici max. 2 pacienti. Teď jich zemřelo 92 za týden! Ano hrůzostrašné číslo ale pokud budete počítat výjde vám to na -+ stejná čísla tzn. Na směně teda zemřou tři lidé a ne dva. Myslím si že by se novináři měli především uklidnit a zbytečně nestrašit starší lidi.
Nebo článek "Garáže Madrické márnice jsou plné mrtvol! " tak dobře otevřu článek a mrknu na video, záběry z podzemní márnice kde jsou v regálech naskládány rakve, podle chladících agregátů na stěnách poznáte že to není žádná garáž ale prostory podzemní márnice" tak ať jdou novináři do prdele. Zase řeč čísel pokud je to hlavní márnice v Madridu a v Madridu zemře každý den i když není COVID zhruba 400lidí deně tak asi bude márnice plná rakví ne? Co by tam mělo být sádrový trpaslíci?
Pokud je člověk takhle vystrašený tak to jeho zdravotnímu stavu rozhodně neprospěje když mu řeknou ,jste pozitivní. Každý je tak postrašený že si myslí že má COVID 98% smrtelnost. Chudák Ebola jak ta k tomu příjde :-D

Chladnokrevný pohled na čísla (odprostím se od těch určitě smutných příběhu které COVID napsal) se neděje nic co by se neopakovalo každou chřipkovou sezónu.

Pravda bude ,jak už to tak bývá někde uprostřed, takže to znamená nijak to nepřehánět na žádnou stranu, nejedná se o nějakou pohodu klídek, ale taky se nejedná o žádnou Apokalypsu.

A to že je parlament plný kokotů co se nedokážou domluvit ani v krizové situaci a táhnout za jeden provaz je věc druhá....

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 547
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od CharlesBass » úte 07. dub 2020 19:13:27

Je to naprosto tak. Hraní s čísly, čtrnáct dní v kuse melou o jednej nemocnici v itáli, která byla přetížená ...

Na Slovensku v bledě modrém. Od dnešní půlnoci až do pondělní půlnoci platí plošný ZÁKAZ VYCHÁZENÍ. Aby se náhodou při koledách viry nešířili. Abysme se nepromořili. Když vidím zavřené školy a všechno zbytné, v potravinách jen omezený počet lidí, všichni roušky rukavice, dezinfekce ... opatření ve fabrikách, poštách, atp. Hromadné homeoficce, atp ... jak dlouho to chtěj ještě škrtit? Teď tu začali plošně testovat romské osady! Ano! Aby nás ochránili. Už začali případy klesat, tak potřebují zachytit další .... Matovič má půldení tiskovky a mudruje úplně stejně jako Babiš, Samý *vulgární slovo*. Všichni zištní se pakujou, ti co nejsou u koryta tak vřískaj, jak oni by to za jeden den zvládli s prstem vzadku a .... a ..... kromě toho jde pomalu, ale jistě všechno do prdele.

https://www.aazdravi.cz/rektor-univerzi ... vastujici/

Už vidím jak budou akce skomírat, všichni se bez muziky obešli teď, tak se obejdou i potom, protože v televizi budou vřískat o nezaměstnanosti a ekonomickej krizi .... nevidím to růžově .. ze 14 dnů či jednoho měsíce bude několik let. A mezi tím budou dál utahovat opasky a ojebávat lid...

https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/ ... ysity.html

V podstatě toho více/méně využívají k k snadnějšímu nástupu Industry 4.0 - všechno online, pod kontrolou, z domova se nehnout atp.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Damton » úte 07. dub 2020 19:25:44

Ano , následující krize bude vyvolána především neochotou lídí utrácet! Masmédia budou tučnými titulky masírovat lidi o největší krizi v dějinách lidstva! Bohužel to opět média přeženou a poserou.... Začínám mít na novináře názor stejný jako na většinu osazenstva poslanecké sněmovny ....banda kokotů.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Robert » úte 07. dub 2020 20:05:18

Doufám, že ani jeden můj příspěvek nevyzněl tak, že si někdo virus vymyslel nebo jej účelově stvořil. Nicméně to zneužití je nad slunce jasné a souhlasím s Damtonem i Charlesem. Krize se již hlásila rok dopředu a tohle se hodilo jisté skupině k řešení. Dokonce si myslím, že přes novináře, kterým "průšvih s virem" umně předhodili a nasměrovali je, čeho si mají všímat a jak senzační články psát. A horlivci píší a děsí národy, včetně jejich vlád. Popravdě, protože jde o korýtko, začne se většina představitelů chovat alibisticky. Nejsou tak hloupí, aby to s odstupem neprohlédli, ale záhy se zjistí, že se z toho nechá něco vytěžit i pro ně, tak proč by si podřezávali větev. A když už se to tak rozjelo, je přeci riskantní začít hlásat svojí pravdu proti všem.
Nikdo nepíše, že koronavirus přežila bez ztráty kytičky 80letá dementní stařenka z Alzheimercentra, ale zamořila část jedné nemocnice, kde jí nechali (ona sama se asi nerozhodla) hospitalizovat a proběhla si kolečko vyšetření s úplně jinou diagnózou a na Coviho se přišlo jen díky tomu, že je nemocnice povinná testovat každého pacienta kterého vrací do sociálních ústavů. Jestli si někdo myslí, že odběry a výsledky jsou promptně, plete se. Stařenku propouštěli v půlce minulého týdne, v pátek odpoledne se dozvěděli pracovníci, kteří s ní přišli do styku že byla Covid pozitivní. Testy zaměstnancům se odebíraly v pondělí a výsledky ještě nevíme. A to bude jen jeden případ z mnoha, které dopadli dobře.
S jednou zaměstnankyní líhám a bylo by velmi nepravděpodobné, abych se nepromořil =o). Nebo jsme již někteří Covi rezistentní? V Číně se o tom psalo už o vánocích, tady to může být už delší čas.
V blízkosti mám rodinu s virem. Paní v 75 let zvýšené teploty a nechutenství, syn a vnuk bez čichu a dalších komplikací, vnučka naprosto bez příznaků. Vir mají pozitivní všichni. Vzhledem k tomu, že syn vtipkuje na téma "alespoň máma zhubne", nebude to tak zlé. Ale o pozitivních věcech se nepíše. Pozitivní zpráva není zpráva, jak říkají novináři.
Stres a úzkost nikomu nepřidá, berte to s nadhledem a lehkostí, virus nebude to nejhorší, co nás může potkat a bohužel i smrt patří k životu, ....a nejhorší smrt je z vyděšení.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 547
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od CharlesBass » úte 07. dub 2020 21:09:26

Program Národního divadla příští týden:

Pondělí: William Shakespeare - Mnoho povyku pro nic - v hlavní roli Andrej Babiš.

Úterý: Josef Kajetán Tyl - Jiříkovo vidění - v hlavní roli Jiří Drahoš.

Středa: Lev Nikolajevič Tolstoj - Živá mrtvola - v hlavní roli Karel Schwarzenberg.

Čtvrtek: Henryk Ibsen: Nepřítel lidu - v hlavní roli Miroslav Kalousek.

Pátek: Fjodor Michajlovič Dostojevskij - Idiot - v hlavní roli Petr Fiala

Sobota: Josef Kajetán Tyl: Čert na zemi - v hlavní roli páter Halík.

V neděli pak slavný muzikál podle Victora Huga - Bídníci – Bartoš a celá “opozice”.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Robert » úte 07. dub 2020 21:22:09

=D> =D> ....díky, konečně hezký program

Odpovědět

Zpět na „Bar“