Jakou zvolit izolaci na stěny?

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
Odpovědět
  • Reklama
  • dLive masterclass PRAHA with Dylan Mitrovich
Uživatelský avatar
Bzouner

Jakou zvolit izolaci na stěny?

Příspěvek od Bzouner »

Zdravím, nemám zkušenosti, tak prosím poraďte.
holá místnost kolem 100m2 s jedním podpěrným sloupem uprostřed bude takovej malej hotelovej klubík. už bych tu měl asi 3kW hudby a něco bych rád vylepil na stěny abych neslyšel ozvěnu. Ideální by bylo něco, co má černou barvu aby tam nebylo moc světla... předem díky za všechno
Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Jakou zvolit izolaci na stěny?

Příspěvek od Otas »

Nejsnazší a nejužívanější je okobercovat včetně podlahy, nebo alespoň její části (ale nebude to nehořlavé, hasiči mohou mít námitky). Strop nevím (závěsné panely?), ale bude potřeba ho zatlumit také. 3 kW/100 m2 je tedy dost (podle mne moc).
sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Jakou zvolit izolaci na stěny?

Příspěvek od sledge »

Různé akustické pěny (PUR pěny v akustické verzi), dodává to kde kdo (včetně nás) - Audiopro, Disk multimédia, akusticke-peny.cz, něco tuším i prodance.cz

Nejdřív bych ale zkusil navézt vybavení (pokud nějaké má být), protože každý kus nábytku/hadru atd. funguje jako absorbér (čím větší povrch, tím více). Poté uslyšíš, kolik toho asi bude třeba. Dost se to tu řešilo v celé řadě různých prostor, tak můžeš taky zapátrat (viz Hledat vpravo nahoře, heslo zatlumení atd.).
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)
Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“